İnsan Kaynakları

Sera Otel

İşe Alım Süreci

Amacımız; Çorum'un lider oteli olma konusundaki misyonumuz ile paralel olarak, bu amacımıza ulaşma konusunda yardımcı olabilecek yetkinlikteki adayları ekibimize katmak. Bize ulaşan tüm başvurular İnsan Kaynakları Departmanı tarafından incelenir. Açık pozisyonlarımız için uygun olabilecek yetkinliklere sahip olduğu tespit edilen adaylar mülakata davet edilir. Yetkinlikleri olumlu bulunan ancak, o an için açık pozisyon olmadığı için istihdam edilemeyen adayların başvuruları "gizlilik prensibi" çerçevesinde bilgi bankamızda saklanır ve pozisyon açıldığında yeniden değerlendirmeye alınır. Bize başvuran tüm adaylara e-mail, telefon veya mektup yoluyla mutlaka başvurusu hakkında bilgi verilir.

Başvuru fomunu doldurmak için tıklayınız.

Eğitim

Otelimizde göreve başlayan tüm çalışanlar "oryantasyon" programına alınırlar. Bu programda otelimiz tüm yönleriyle yeni ekip üyelerimize tanıtılır. Otelimizin tarihçesi, kuralları ve çalışma koşulları hakkında detaylı olarak bilgi verilir.Yeni başlayan ekip üyelerimizin alındığı bu program dışında otelimizde, yıl içinde çeşitli mesleki ve kişisel eğitim programları düzenlenir. Çalışanlarımızın yabancı dil düzeylerini yükseltebilmeleri için İngilizce dil eğitimleri verilir.

Ücret

Sektörel ücret araştırması sonucu ulaşılan ücret skalalarına göre ücretler düzenlenir.

Performans Değerleme

Otelimizde göreve başlayan tüm çalışanlarımız için 3 ayın sonunda "performans değerlendirmesi" yapılır. Yönetici ve çalışanın karşılıklı görüşerek yaptığı bu değerlendirmede 3 aylık süre içinde adayın çalışanın performansı, ekip uyumu, iletişimi gibi faktörler değerlendirilir. Bir diğer Performans Değerlendirmesi de tüm çalışanlarımız için uygulanan "Yıllık Performans Değerlendirmesi"dir. Bu değerlendirmede, farklı unvan grupları için farklı değerlendirme formları kullanılır. Çalışanlar ve yöneticileri karşılıklı görüşerek bir yıllık bir dönemi değerlendirme ve görüş alışverişinde bulunma fırsatı bulurlar.

Sosyal Aktiviteler

Çalışanlarımızın iş dışında da birlikte zaman geçirebilmelerini sağlamak amacıyla, bowling, tavla, masa tenisi turnuvaları, yazın mesire alanları piknik, kışın Personel Balosu organize edilir.

İletişim

Kurumumuzda iletişim önem verdiğimiz bir konudur. Her ay düzenli olarak yapılan İletişim Toplantısı'na her departmandan 1 temsilci katılır. Çalışma arkadaşlarımızın ihtiyaçları ve çalışmalarını etkileyen sorunlar paylaşılır, çözümler üretilir. Tüm çalışma arkadaşlarımızın davetli olduğu personel toplantısı her ay sonunda düzenli yapılır. Bu toplantıda aramıza yeni katılanlar tanıtılır, otel ile ilgili bilgiler paylaşılır. İletişimi arttırmak kapsamında Genel Müdürümüz yıl içinde departman temsilcileri ile öğle / akşam yemeği yer, onların görüş ve isteklerini dinler, ayrıca sorularını cevaplandırır.

İŞ ORTAKLARIMIZ

ALANINDA LİDER FİRMALARLA STRATEJİK ORTAKLIKLARIMIZI HER GEÇEN GÜN GÜÇLENDİRİYORUZ.